Galeria Apteka Sztuki

Baner na wystawę Piasek i skała Katarzyny Januszko
Aktualna wystawa: Piasek i skała Katarzyny Januszko.
Ile warte są dla Ciebie wartości?

Aktualności

W Galerii "Apteka Sztuki"

Sztuka

Wystawy w Galerii "Apteka Sztuki"

Wywiady

Rozmowy o sztuce

ZAZ

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Lab

Laboratorium graficzne

Eventy

Współorganizacja wydarzeń

Kultura

Wydarzenia kulturalne

Media

Piszą o nas

Wystawa: OŻYWIENIE | Wystawa Finałowa I Ogólnopolskiego Konkursu Nowe Sytuacje | Wrzesień - Październik 2021​


O wystawie

Uroczyste otwarcie wystawy „OŻYWIENIE” jest zarazem finałem I Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki z cyklu Nowe Sytuacje:
Organizator I Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki, Fundacja Rozwoju i Promocji Sztuk Pięknych „iki”, od kilku lat działa z intencją przywrócenia głębszego znaczenia sztuki, stanowiącej ważny duchowy czynnik życia społecznego. Konkurs jest pierwszą tego typu próbą wyłonienia utalentowanych twórców.
Otwarta na różnorodne media formuła uczestnictwa ograniczona została jedynie wiodącym tematem „OŻYWIENIE”. Prace wizualne można było wykonać w dowolnej technice, jak malarstwo, grafika, rzeźba, fotografia, wideo, instalacja, techniki mieszane i własne, projekty intermedialne oraz multimedialne.
Pierwsza edycja konkursu rozpoczęła się w czerwcu tego roku i została skierowana do studentów oraz absolwentów szkół artystycznych do 35 roku życia. Artyści mogli zgłaszać do konkursu maksymalnie trzy prace. Poziom artystyczny przedstawionej tą drogą twórczości okazał się tak wysoki, że liczba wszystkich wyróżnionych przekroczyła początkowe oczekiwania organizatorów.
Jury konkursu spośród kilkuset nadesłanych prac wyłoniło czterdzieści siedem prac wykonanych przez czterdziestu jeden autorów. Wysoki poziom tegorocznej edycji jest dla organizatorów dowodem na to, że wsparcie organizacyjne i promowanie sztuki wysokiej odpowiada realnym potrzebom utalentowanych ludzi, którzy poprzez swoją twórczość ożywiają dzisiejszą codzienność: już nową, ale też ponownie odkrywaną w wymiarze duchowych wartości.
Kolejne edycje konkursu staną się również etapami na drodze do rozpoznania duchowego znaczenia sztuki wysokiej w nadchodzących czasach, a teraz zapraszamy Państwa na otwarcie Wystawy Finałowej „OŻYWIENIE”.
Podczas wernisażu w Galerii „Apteka Sztuki” zostaną ogłoszone wyniki konkursu, zaprezentowane wyróżnione prace, a zwycięzcy otrzymają nagrody. 
 
Kuratorzy wystawy: Zarząd Fundacji Rozwoju i Promocji Sztuk Pięknych „iki”
Dzień i godzina wernisażu: 22.10.2021, 18:30
Czas trwania wystawy: 22.10. 2021 – 21.11.2021
patronat medialny: Artinfo.pl
koordynatorka wystawy: Magdalena Krowicka
Wstęp wolny
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego 
i Sportu
 
 

Zdjęcia prac​

Zdjęcia z ekspozycji


Zdjęcia z wernisażu

Zdjęcia z oprowadzania​

Skip to content