Galeria Apteka Sztuki

Zdjęcie ekspozycji wystawy Wytnij z papieru dwa wróble Wojciecha Węgrzyńskiego
Ile warte są dla Ciebie wartości?

Aktualności

W Galerii "Apteka Sztuki"

Sztuka

Wystawy w Galerii "Apteka Sztuki"

Wywiady

Rozmowy o sztuce

ZAZ

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Lab

Laboratorium graficzne

Eventy

Współorganizacja wydarzeń

Kultura

Wydarzenia kulturalne

Media

Piszą o nas

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ STOWARZYSZENIA OTWARTE DRZWI

Dla osób z niepełnosprawnościami aktywizacja zawodowa jest często pierwszym krokiem do samodzielnego, satysfakcjonującego życia. Praca pozwala poczuć się pewniej w świecie niebędącym wolnym od uprzedzeń, nadaje poczucie sensu, jest formą terapii i rehabilitacji społeczno-zawodowej.
 
Galeria Apteka Sztuki to jedyny w Warszawie Zakład Aktywności Zawodowej.
 
Co to oznacza w praktyce?
 
Jesteśmy miejscem zatrudniającym 24 osoby z niepełnosprawnościami. Przy wsparciu doradcy zawodowego mają one szanse ukierunkowania, nabycia i rozwinięcia umiejętności, pozwalających na zatrudnienie na otwartym rynku pracy, a przede wszystkim przełamania negatywnych stereotypów. Każdego dnia udowadniamy, że osoba z niepełnosprawnością może być wartościowym, zaangażowanym pracownikiem.

Galeria Apteka Sztuki została stworzona przez Stowarzyszenie Otwarte Drzwi.

Misją Stowarzyszenia jest udzielanie wsparcia tak, aby osoby z niepełnosprawnościami, bezdomne, bezrobotne oraz pokrzywdzone dzieci i młodzież, stawały się w jak najwyższym stopniu samodzielne i niezależne życiowo.

Loga Galerii Apteka Sztuki i Stowarzyszenia Otwarte Drzwi

NASZE OSIĄGNIĘCIA

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi pomogło do tej pory ponad 95 tys. osób.
95 tys. osób
Zatrudniamy 24 osoby z niepełnosprawnością w stopniu znacznym lub umiarkowanym
24 osoby z niepełnosprawnością
Działamy nieprzerwanie od 2007 roku
2007 rok
W swoją pracę angażujemy się na 100%
100%

SKONTAKTUJ SIĘ

Zdjęcie portretowe Beaty

Beata Tymków

Kierownik ZAZ
beata.tymkow@aptekasztuki.eu

Zdjęcie portretowe Beaty

Beata Derkowska

Doradca zawodowy
beata.derkowska@aptekasztuki.eu

Zdjęcie portretowe Magdaleny

Magdalena Krowicka

Kurator wystaw
magdalena.krowicka@aptekasztuki.eu

Zdjęcie portretowe Pawła

Paweł Zwierz

Koordynator ds. technicznych
pawel.zwierz@aptekasztuki.eu

ZESPÓŁ

W skład całego zespołu wchodzą pracownicy z niepełnosprawnościami oraz członkowie personelu, czuwający nad przebiegiem pracy.

Franek o sobie: Niedługo napiszę kilka słów o sobie i mojej pracy
Piotrek o sobie: Pracuję tutaj już wiele lat. Lubię swoją pracę i kolegów. Jest ciekawie, bo często zmienia się zespół i przychodzą nowe osoby, które można poznać. Poza pracą interesuję się piłką nożną i muzyką.
Oliwia o sobie: Po skończeniu szkoły bardzo chciałam trafić do Galerii na praktyki zawodowe, ponieważ słyszałam wiele dobrego o tym miejscu. Najważniejsze jest dla mnie to, że Galeria jest przystosowana architektonicznie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a przede wszystkim – jest otwarta na różnorodność.
Karolina o sobie: W Galerii pracuję ponad rok. Zajmuję się sprawami kadrowymi i administracją. Kocham to, że za każdym dokumentem kryje się ciekawy człowiek. W wolnym czasie realizuję się kreatywnie. Układam puzzle i mozaiki.
Szczepan o sobie: Niedługo napiszę kilka słów o sobie i swojej pracy...
Izabella o sobie: W Galerii pracuję od lipca 2021 r. Zajmuję się pracami związanymi z sekretariatem. Praca w Galerii otworzyła mi oczy na wiele spraw w moim życiu. Dzięki tej pracy uśmiech częściej gości na mojej twarzy. Prywatnie uwielbiam gotować oraz tworzyć nowości kulinarne.
Iwona o sobie: W Galerii Apteka Sztuki pracuję już 5 lat. Przyzwyczaiłam się do pracy, lubię ją oraz ludzi, z którymi pracuję. Lubię pomagać koleżankom i kolegom. Mam 2 psy – Pikusia i Maksa.
Magda o sobie: Sztuką w życiu i zarazem moją pasją jest tworzenie przestrzeni 
i relacji przyjaznych dla rozkwitu talentów. Apteka Sztuki wzmacnia siły twórcze, otwiera na artystyczne doznania i daje mocny punkt oparcia. Do pracy miejsce idealne.
Jakub o sobie: Jestem pracownikiem w tej zacnej ekipie! Podłączam mikrofony 
i miksery, uczę się grafiki, bawię się fanpage’em, pomagam przy transmisjach na żywo, pomagam rozklejać plakaty, jeżdżę w różne miejsca samochodem i jestem wszędzie! Apteka Sztuki jest czymś niezwykłym i fenomenalnym 
i bardzo się cieszę, że mogę być 
z Wami!
Ewelina o sobie: Jak pierwszy raz przyszłam do pracy, to Pani Koordynator dała mi wskazówki jak sprzątać biuro. Jak wysprzątałam biuro bardzo dobrze i dokładnie, to Pani Koordynator mnie pochwaliła. Dostałam nowy grafik i zaczęłam już normalnie pracę. Poza pracą lubię sprzątać i gotować.
Halina o sobie: W ZAZ pracuję od 11 lat. Praca ta jest dla mnie zawsze wyzwaniem, bo każdy człowiek jest inny 
i zawsze wymaga traktowania ze zrozumieniem, w danej chwili 
i sytuacji.
Beata o sobie: Niedługo napiszę kilka słów o sobie i mojej pracy...
Agnieszka o sobie: Niedługo napiszę kilka słów o sobie i mojej pracy.
Bogusław o sobie: Odkąd mam szczęście pracować dla Galerii Apteka Sztuki odkryłem na nowo radość z wykonywanej pracy zawodowej. Wspaniale jest pracować z ludźmi posiadającymi tonę optymizmu pomimo swoich drobnych ułomności. Praca tutaj to swego rodzaju przygoda. Znacie taką drugą firmę? Bo ja nie.
Paweł o sobie: Niedługo napiszę kilka słów o sobie i mojej pracy
Piotr o sobie: Dzięki pracy w Galerii stale rozwijam swoje kompetencje zawodowe i umiejętności. Praca tutaj daje mi zdrowie i porządek w życiu. Bardzo cenię sobie współpracę z kolegami i koleżankami. W czasie wolnym spaceruję i czytam książki.
Kasia o sobie: Lubię czytać książki, 
w szczególności biograficzne, obyczajowe, wspomnieniowe, reportaże i wywiady. W Galerii Apteka Sztuki pracuję od września 2019 roku. Zajmuję się pracą biurową, piszę także artykuły 
i informacje do mediów.
Jakub o sobie: Zajmuję się obsługą sali i kawiarni. Cenię sobie kameralną atmosferę i życzliwość współpracowników. Prywatnie jestem leworęcznym pisarzem i rysownikiem spod zodiakalnych Ryb.
Beata o sobie: Najciekawsze podróże to te, które prowadzą w świat drugiego człowieka. Wracamy z nich bogatsi, mądrzejsi. Galeria sztuki to idealne miejsce do takich podróży.
Patryk o sobie: Cześć! Mam na imię Patryk. W Galerii „Apteka Sztuki” pracuję od niedawna. Moje zainteresowania to taniec towarzyski na wózkach, muzyka, motoryzacja, jazda na rowerze rekreacyjnym trzykołowym, spotykanie się ze znajomymi i pomaganie innym.
Dawid o sobie: Niedługo napiszę kilka słów o sobie i mojej pracy.
Maciej o sobie: Pracuję tu już od ponad pół roku w grupie porządkowej. Pracuję nie tylko fizycznie, lecz także artystycznie oraz piszę teksty dziennikarskie. ZAZ to miejsce na ujawnianie różnorodnych zdolności i umiejętności. Prywatnie uwielbiam psy i spacery z nimi. Dużo rysuję.
Kasia o sobie: Do moich obowiązków należy obsługa gości kawiarni i pomoc niepełnosprawnym ruchowo pracownikom, czyli parzenie im kawy. Gościom udzielam podstawowych informacji np. dotyczących naszych wystaw. Jestem też odpowiedzialna za obsługę wydarzeń i eventów. Utrzymuję również czystość w moim miejscu pracy.
Paweł o sobie: Lubię różnorodność, wyzwania, ruch, nie lubię siedzieć za biurkiem. Galeria „Apteka Sztuki” to dla mnie idealne miejsce pracy. Tu ciągle coś ciekawego się dzieję. W wolnym czasie chętnie wędkuję i spędzam czas na świeżym powietrzu.
Agata o sobie: Niedługo napiszę kilka słów o sobie i mojej pracy.
Magda o sobie: Niedługo napiszę kilka słów o sobie i mojej pracy...
Tomek o sobie: Niedługo napiszę kilka słów o sobie i mojej pracy...

WOLONTARIUSZE I STAŻYŚCI

Jesteśmy otwarci na współpracę z wolontariuszami i stażystami. Dziękujemy za współpracę wszystkim osobom, które poświęciły  swój czas w 2022r. Jesteście wspaniali! To dla nas zaszczyt, mieć Was w zespole.

Tosia

REHABILITACJA ZAWODOWA I SPOŁECZNA W ZAZ GALERIA "APTEKA SZTUKI"

Realizując cele rehabilitacji zawodowej w ZAZ Galeria Apteka Sztuki stwarzamy środowisko dla pracowników z niepełnosprawnościami, w którym zmierzają oni do osiągnięcia jak najwyższego poziomu autonomii.

Działamy zgodnie z ustawą tak, aby skoordynowane aktywności wewnątrz naszej jednostki dawały jak najbardziej korzystne efekty dla harmonicznego rozwoju pracowników. Cytując ustawę: „Rehabilitacja zawodowa ma na celu ułatwienie osobie niepełnosprawnej uzyskania i utrzymania odpowiedniego zatrudnienia i awansu zawodowego przez umożliwienie jej korzystania z poradnictwa zawodowego, szkolenia zawodowego i pośrednictwa pracy”.

Zgodnie z powyższym nasze działania mają na celu aktywność zawodową, zorganizowaną w taki sposób, aby pracownik mógł odkryć i wykorzystać swój potencjał oraz miał możliwość doskonalenia już posiadanych umiejętności. Codzienny udział w realizacji zadań, zapoznanie się z mechanizmami działania otwartego rynku pracy oraz udział w szkoleniach zawodowych pozwalają na zwiększenie poziomu wiedzy, samoświadomości, samodzielności i niezależności w przyszłym miejscu pracy.

Wszystkie umiejętności pracowników zdobyte w trakcie współpracy z ZAZ mogą stać się szansą na podjęcie zatrudnienia na otwartym rynku pracy oraz kreowania wizerunku osób z niepełnosprawnością jako atrakcyjnych z punktu widzenia potencjalnych pracodawców.

Pracownicy ZAZ poza kompetencjami zawodowymi mogą rozwijać i kształtować kompetencje osobiste. Dzięki działaniom społeczno-edukacyjnym poznają tajniki pracy w grupie, prawidłowej komunikacji, wrażliwości i odpowiedzialności społecznej. Spotkania grupowe i indywidualne, zwiększają świadomość i pozwalają na realne określenie własnych predyspozycji zawodowych, jak i szans zatrudnienia na otwartym rynku pracy.
Skip to content