Galeria Apteka Sztuki

Baner na wystawę Słodkie życie Natalii Ciak
Aktualna wystawa: "Słodkie życie" Natalii Ciak
Ile warte są dla Ciebie wartości? Utwórz zlecenie stałe dla Galerii Apteka Sztuki

Aktualności

W Galerii "Apteka Sztuki"

Sztuka

Wystawy w Galerii "Apteka Sztuki"

Wywiady

Rozmowy o sztuce

ZAZ

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Lab

Laboratorium graficzne

Eventy

Współorganizacja wydarzeń

Kultura

Wydarzenia kulturalne

Media

Piszą o nas

ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ STOWARZYSZENIA OTWARTE DRZWI

Dla osób z niepełnosprawnościami aktywizacja zawodowa jest często pierwszym krokiem do samodzielnego, satysfakcjonującego życia. Praca pozwala poczuć się pewniej w świecie niebędącym wolnym od uprzedzeń, nadaje poczucie sensu, jest formą terapii i rehabilitacji społeczno-zawodowej.
 
Galeria Apteka Sztuki to jedyny w Warszawie Zakład Aktywności Zawodowej.
 
Co to oznacza w praktyce?
 
Jesteśmy miejscem zatrudniającym 24 osoby z niepełnosprawnościami. Przy wsparciu doradcy zawodowego mają one szanse ukierunkowania, nabycia i rozwinięcia umiejętności, pozwalających na zatrudnienie na otwartym rynku pracy, a przede wszystkim przełamania negatywnych stereotypów. Każdego dnia udowadniamy, że osoba z niepełnosprawnością może być wartościowym, zaangażowanym pracownikiem.

Galeria Apteka Sztuki została stworzona przez Stowarzyszenie Otwarte Drzwi.

Misją Stowarzyszenia jest udzielanie wsparcia tak, aby osoby z niepełnosprawnościami, bezdomne, bezrobotne oraz pokrzywdzone dzieci i młodzież, stawały się w jak najwyższym stopniu samodzielne i niezależne życiowo.

Loga Galerii Apteka Sztuki i Stowarzyszenia Otwarte Drzwi

NASZE OSIĄGNIĘCIA

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi pomogło do tej pory ponad 95 tys. osób.
95 tys. osób
Zatrudniamy 24 osoby z niepełnosprawnością w stopniu znacznym lub umiarkowanym
24 osoby z niepełnosprawnością
Działamy nieprzerwanie od 2007 roku
2007 rok
W swoją pracę angażujemy się na 100%
100%

SKONTAKTUJ SIĘ

Zdjęcie portretowe Beaty

Beata Tymków

Kierownik ZAZ
beata.tymkow@aptekasztuki.eu

Zdjęcie portretowe Beaty

Beata Derkowska

Doradca zawodowy
beata.derkowska@aptekasztuki.eu

Zdjęcie portretowe Magdaleny

Magdalena Krowicka

Kurator wystaw
magdalena.krowicka@aptekasztuki.eu

Zdjęcie portretowe Pawła

Paweł Zwierz

Koordynator ds. technicznych
pawel.zwierz@aptekasztuki.eu

ZESPÓŁ

W skład całego zespołu wchodzą pracownicy z niepełnosprawnościami oraz członkowie personelu, czuwający nad przebiegiem pracy.

Zdjęcie portretowe Franka

Franek

W galerii pomagam przy montażu i demontażu wystaw. Również pracuję w kawiarence. Ponadto pomagam przy organizacji wydarzeń i festiwali. Praca w galerii nadaje rytm mojemu codziennemu życiu i daje poczucie sprawczości. Moje hobby to rysowanie, gotowanie i jazda na rowerze.

Zdjęcie portretowe Piotra

Piotrek

Pracuję tutaj już wiele lat. Lubię swoją pracę i kolegów. Jest ciekawie, bo często zmienia się zespół i przychodzą nowe osoby, które można poznać. Poza pracą interesuję się piłką nożną i muzyką.

Zdjęcie portretowe Oliwii

Oliwia

Po skończeniu szkoły bardzo chciałam trafić do Galerii na praktyki zawodowe, ponieważ słyszałam wiele dobrego o tym miejscu. Najważniejsze jest dla mnie to, że Galeria jest przystosowana architektonicznie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a przede wszystkim - jest otwarta na różnorodność.

Anonimowe zdjęcie portretowe

Karolina

W Galerii pracuję ponad rok. Zajmuję się sprawami kadrowymi i administracją. Kocham to, że za każdym dokumentem kryje się ciekawy człowiek. W wolnym czasie realizuję się kreatywnie. Układam puzzle i mozaiki.

Zdjęcie portretowe Szczepana

Szczepan

W Galerii zajmuję się mediami społecznościowymi. Dbam by goście wiedzieli o zbliżających się wystawach. Pomagam też w organizacji niektórych eventów – zwłaszcza tych związanych z filmami. Ale kino to nie wszystko. Interesuję się też muzyką i literaturą. Dzięki pracy w Galerii mam bliski kontakt ze sztuką i ludźmi, z którymi wiążą się ważne historie.

Zdjęcie portretowe Izabelli

Izabella

W Galerii pracuję od lipca 2021 r. Zajmuję się pracami związanymi z sekretariatem. Praca w Galerii otworzyła mi oczy na wiele spraw w moim życiu. Dzięki tej pracy uśmiech częściej gości na mojej twarzy. Prywatnie uwielbiam gotować oraz tworzyć nowości kulinarne.

Zdjęcie portretowe Magdaleny

Magda

Sztuką w życiu i zarazem moją pasją jest tworzenie przestrzeni 
i relacji przyjaznych dla rozkwitu talentów. Apteka Sztuki wzmacnia siły twórcze, otwiera na artystyczne doznania i daje mocny punkt oparcia. Do pracy miejsce idealne.

Zdjęcie portretowe Eweliny

Ewelina

Jak pierwszy raz przyszłam do pracy, to Pani Koordynator dała mi wskazówki jak sprzątać biuro. Jak wysprzątałam biuro bardzo dobrze i dokładnie, to Pani Koordynator mnie pochwaliła. Dostałam nowy grafik i zaczęłam już normalnie pracę. Poza pracą lubię sprzątać i gotować.

Anonimowe zdjęcie portretowe

Marta

Niedługo napiszę kilka słów o sobie i mojej pracy.

Zdjęcie portretowe Beaty

Beata

Praca z ludźmi zawsze była dla mnie bardzo ważna. Cieszę się, że mogę pracować w tak różnorodnym środowisku, gdzie inkluzywność jest normą.

Zdjęcie portretowe Agnieszki

Agnieszka

Niedługo napiszę kilka słów o sobie i mojej pracy.

Zdjęcie portretowe Bogusława

Bogusław

Odkąd mam szczęście pracować dla Galerii Apteka Sztuki odkryłem na nowo radość z wykonywanej pracy zawodowej. Wspaniale jest pracować z ludźmi posiadającymi tonę optymizmu pomimo swoich drobnych ułomności. Praca tutaj to swego rodzaju przygoda. Znacie taką drugą firmę? Bo ja nie.

Anonimowe zdjęcie portretowe

Paweł

Niedługo napiszę kilka słów o sobie i mojej pracy.

Zdjęcie portretowe Piotra

Piotr

Dzięki pracy w Galerii stale rozwijam swoje kompetencje zawodowe i umiejętności. Praca tutaj daje mi zdrowie i porządek w życiu. Bardzo cenię sobie współpracę z kolegami i koleżankami. W czasie wolnym rysuję i maluję.

Zdjęcie portretowe Katarzyny

Katarzyna

Lubię czytać książki, 
w szczególności biograficzne, obyczajowe, wspomnieniowe, reportaże i wywiady. W Galerii Apteka Sztuki pracuję od września 2019 roku. Zajmuję się pracą biurową, piszę także artykuły 
i informacje do mediów.

Zdjęcie portretowe Beaty

Beata

Najciekawsze podróże to te, które prowadzą w świat drugiego człowieka. Wracamy z nich bogatsi, mądrzejsi. Galeria sztuki to idealne miejsce do takich podróży.

Zdjęcie portretowe Michała

Michał

Zacząłem pracować w galerii, w grupie sprzątającej. Jest tu wspaniała atmosfera. Lubię sprzątać, wyjść na spacer, a także miłe towarzystwo. Interesuję się pisaniem wierszy.

Zdjęcie portretowe Marty

Marta

W zespole pracuję już jakiś czas, praca w tym miejscu pozwala mi rozwijać kreatywność i relacje interpersonalne, co przekłada się na zwiększenie otwartości na ludzi i na sztukę. W wolnych chwilach lubię podróżować i spędzać czas na świeżym powietrzu, cenię sobie wspólny czas z rodziną i kreatywność życiową.

Zdjęcie portretowe Macieja

Maciej

Pracuję tu już od ponad pół roku w grupie porządkowej. Pracuję nie tylko fizycznie, lecz także artystycznie oraz piszę teksty dziennikarskie. ZAZ to miejsce na ujawnianie różnorodnych zdolności i umiejętności. Prywatnie uwielbiam psy i spacery z nimi. Dużo rysuję.

Zdjęcie portretowe Katarzyny

Katarzyna

Do moich obowiązków należy obsługa gości kawiarni i pomoc niepełnosprawnym ruchowo pracownikom, czyli parzenie im kawy. Gościom udzielam podstawowych informacji np. dotyczących naszych wystaw. Jestem też odpowiedzialna za obsługę wydarzeń i eventów. Utrzymuję również czystość w moim miejscu pracy.

Zdjęcie portretowe Pawła

Paweł

Lubię różnorodność, wyzwania, ruch, nie lubię siedzieć za biurkiem. Galeria „Apteka Sztuki” to dla mnie idealne miejsce pracy. Tu ciągle coś ciekawego się dzieję. W wolnym czasie chętnie wędkuję i spędzam czas na świeżym powietrzu.

Anonimowe zdjęcie portretowe

Agata

Niedługo napiszę kilka słów o sobie i mojej pracy.

Anonimowe zdjęcie portretowe

Tomek

Pracuję w grupie sprzątającej. Praca daje mi wiele satysfakcji. W wolnym czasie lubię słuchać muzyki.

Zdjęcie portretowe Mieszka

Mieszko

Lubię grać w szachy. Lubię kino Sci-Fi. Lubię czytać książki. Dodam, że zawsze znajdzie się coś nowego do nauki. W Galerii pracuję od ponad półtora roku. A praca w Galerii zawsze uczy mnie czegoś nowego.

Zdjęcie portretowe Michała

Michał

Niedługo napiszę kilka słów o sobie i mojej pracy.

Zdjęcie portretowe Anny

Anna

Niedługo napiszę kilka słów o sobie i mojej pracy.

Symbol rekrutacji ciągłej

Rekrutacja

Jeśli struktury działania Galerii i przyświecająca nam misja są Ci bliskie – aplikuj. Prowadzimy rekrutację ciągłą osób z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym, bądź umiarkowanym. Osoby zainteresowane zatrudnieniem mogą wysyłać CV na adres: beata.tymkow@aptekasztuki.eu.

WOLONTARIUSZE I STAŻYŚCI

Jesteśmy otwarci na współpracę z wolontariuszami i stażystami. Dziękujemy za współpracę wszystkim osobom, które poświęciły  swój czas na pracę z nami. Jesteście wspaniali! To dla nas zaszczyt, mieć Was w zespole.

Tosia

Niedługo napiszę kilka słów o sobie i mojej pracy.

REHABILITACJA ZAWODOWA I SPOŁECZNA W ZAZ GALERIA "APTEKA SZTUKI"

Realizując cele rehabilitacji zawodowej w ZAZ Galeria Apteka Sztuki stwarzamy środowisko dla pracowników z niepełnosprawnościami, w którym zmierzają oni do osiągnięcia jak najwyższego poziomu autonomii.

Działamy zgodnie z ustawą tak, aby skoordynowane aktywności wewnątrz naszej jednostki dawały jak najbardziej korzystne efekty dla harmonicznego rozwoju pracowników. Cytując ustawę: „Rehabilitacja zawodowa ma na celu ułatwienie osobie niepełnosprawnej uzyskania i utrzymania odpowiedniego zatrudnienia i awansu zawodowego przez umożliwienie jej korzystania z poradnictwa zawodowego, szkolenia zawodowego i pośrednictwa pracy”.

Zgodnie z powyższym nasze działania mają na celu aktywność zawodową, zorganizowaną w taki sposób, aby pracownik mógł odkryć i wykorzystać swój potencjał oraz miał możliwość doskonalenia już posiadanych umiejętności. Codzienny udział w realizacji zadań, zapoznanie się z mechanizmami działania otwartego rynku pracy oraz udział w szkoleniach zawodowych pozwalają na zwiększenie poziomu wiedzy, samoświadomości, samodzielności i niezależności w przyszłym miejscu pracy.

Wszystkie umiejętności pracowników zdobyte w trakcie współpracy z ZAZ mogą stać się szansą na podjęcie zatrudnienia na otwartym rynku pracy oraz kreowania wizerunku osób z niepełnosprawnością jako atrakcyjnych z punktu widzenia potencjalnych pracodawców.

Pracownicy ZAZ poza kompetencjami zawodowymi mogą rozwijać i kształtować kompetencje osobiste. Dzięki działaniom społeczno-edukacyjnym poznają tajniki pracy w grupie, prawidłowej komunikacji, wrażliwości i odpowiedzialności społecznej. Spotkania grupowe i indywidualne, zwiększają świadomość i pozwalają na realne określenie własnych predyspozycji zawodowych, jak i szans zatrudnienia na otwartym rynku pracy.
Skip to content