Rozmowy o sztuce i wystawy w Galerii Apteka Sztuki

Jesteśmy otwarci

WIRTUALNA GALERIA

Galeria wirtualna zadebiutowała równolegle do wystawy Arkadiusza Glegoły „Relacja zdarzeń”. 11. czerwca 2021 roku nastąpiło uroczyste otwarcie obu projektów i zarazem ich wizualne połączenie, a tę samą wystawę oglądać można w świecie wirtualnym i w murach Galerii Apteka Sztuki.

Zmodyfikowana formuła działania galerii przygotowuje do funkcjonowania w nowej rzeczywistości i zapewnia ciągłość kontaktu z odbiorcami sztuki, niezależnie od okoliczności. Jednocześnie koncepcja wirtualnej galerii otwiera interesujące możliwości dla artystów, odbiorców i również dla pracowników galerii. Ukończenie projektu cyfrowej ekspozycji wystaw jest dopiero początkiem „własnego życia” wirtualnej galerii – informacje zwrotne od zwiedzających wpływać będą na jej doskonalenie, a prezentowane dzieła zyskają szerszy krąg odbiorców. To także jeden ze sposobów Galerii Apteka Sztuki na urealnianie jej idei działania ponad ograniczeniami.

Wywiad z autorem Wirtualnej Galerii Robertem Piwowarczykiem
Wywiad z autorem Wirtualnej Galerii Robertem Piwowarczykiem
Zdjęcia z wywiadu z autorem Wirtualnej Galerii, Robertem Piwowarczykiem, dla telewizji TVP.

Model 3D odwzorowuje wnętrze Galerii w jak najbardziej rzeczywisty sposób, dając przy tym możliwość prezentacji obrazów w opracowanej skali, ale dalej w wysokiej jakości. To namiastka, ale też pełny dostęp do tego co Galeria ma do zaoferowania.

Zanim uruchomisz Wirtualną Galerię, upewnij się, że Twój komputer spełnia
minimalne wymagania systemowe, oraz że masz zainstalowane najnowsze
sterowniki do karty graficznej i najnowszą wersję przeglądarki
internetowej oraz zaktualizowaną wersję systemu operacyjnego.

Uwaga: Wirtualna Galeria nie działa na urządzeniach mobilnych!

Minimalne wymagania systemowe:

System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit
Przeglądarka: Mozilla Firefox, Google Chrome lub Microsoft Edge
Procesor: Quad Core CPU (4 x 2Ghz)
Pamięć: 4 GB RAM
Karta graficzna: 2GB NVIDIA GeForce GTX 660 lub 2GB AMD Radeon HD7870
OpenGL: Wersja 2.1
Miejsce na dysku: 1 GB dostępnej przestrzeni

WYSTAWY WIRTUALNE 2021

WYSTAWY W GALERII "APTEKA SZTUKI"

LICZNIK WYSTAW

0
Liczba wszystkich wystaw
0
Liczba wystaw artystów polskich
0
Liczba wystaw artystów zagranicznych

WYSTAWY 2022

WYSTAWY 2021

WYSTAWY 2020

WYSTAWY 2019

ROZMOWY O SZTUCE

Zdjęcie Arkadiusza Glegoły
Fot. Maciej Welk

Odważnie przyznaje sobie i innym prawo do pogubienia się w procesie tworzenia nowej formuły rzeczywistości. Do opisu tego procesu używa słów, które w danej chwili odczuwa jako najbardziej naturalne. Zmienia słowa i zwroty, ale nie własne zdanie: jest konsekwentny w eksperymentowaniu.

Nowe formy wyrazu artystycznego łączy z tradycyjnymi. Dąży do prostych i jednoznacznych obrazów w przestrzeni cyfrowej. Podkreśla przy tym współzależność obrazów i tekstów. Daje odbiorcom tyle samo swobody co sobie, bo czym byłby świat sztuki bez eksperymentowania? Z czasem staje się ono gruntem do burzenia przez zbuntowanych następców. Twórczość Arkadiusza Glegoły ukazuje, że burzenie zastanego porządku nie oznacza braku szacunku do pracy twórczej z przeszłości.

JazzState
Fot. Piotr Matey
W swojej miłości do jazzu Karolina Szewc z sukcesem łączy serce z umysłem, organizatorski talent z artystycznym, a przede wszystkim — różne pokolenia twórców, rodzaje muzyki i gatunki sztuki współczesnej. Jazz wybrała na temat pracy dyplomowej z socjologii. Muzyka to także motyw przewodni każdej następnej lub równoległej pracy artystki: edukatorskiej podczas prowadzenia „Poranków jazzowych” w Kinie Muranów, zapoznawania z muzyką dzieci w warszawskim przedszkolu i pracy kuratorskiej. A pasja do poezji i śpiewu zaowocowały napisaniem tekstu dla śpiewanej przez Grażynę Auguścik kompozycji Jarosława Bestera i kontynuacją poetyckiej twórczości.

KONTAKT

Godziny otwarcia

Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 17.

Ze względu na liczne wydarzenia, które organizujemy, niektóre dni w miesiącu mogą być wyłączone dla zwiedzających. Jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz mógł/mogła skorzystać z naszej oferty, sugerujemy kontakt telefoniczny, bądź sprawdzenie na fanpage'u planowanych wydarzeń.

Wszystkie organizowane przez nas eventy publiczne znajdziecie Państwo na Facebooku. Zazwyczaj galeria jest wtedy czynna dłużej.

Chcesz skontaktować się mailowo, bądź telefonicznie?

Galeria Apteka Sztuki
Al. Wyzwolenia 3/5
00-572 Warszawa

Sekretariat:
Tel.: +48 22 622 04 21
E-mail (bez spacji): galeria @ aptekasztuki . eu

Copyright © 2022 by Galeria "Apteka Sztuki"