Aktualności

Start

Strona główna Galerii "Apteka Sztuki"

Aktualności

W Galerii "Apteka Sztuki"

Sztuka

Rozmowy o sztuce i wystawy

ZAZ

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Lab

Laboratorium graficzne

Eventy

Współorganizacja wydarzeń

Poezja

Wieczorki poetyckie

Loga Galerii Apteka Sztuki i Stowarzyszenia Otwarte Drzwi

Zbliżające się wydarzenia:

Wystawa Finałowa I Edycji Konkursu Sztuki Nowe Sytuacje I Ożywienie

Wystawa Ożywienie
Fundacja „iki” od kilku lat zajmuje się promocją i rozwojem sztuk pięknych, kładąc główny nacisk na działania w zakresie sztuk wizualnych. Fundacja powstała na gruncie odczuwanego „braku” i chciałaby swoimi działaniami przywrócić głębsze znaczenie sztuki, która nie tylko jest „sama w sobie”, ale która stanowi ważny duchowy czynnik życia społecznego.
I Ogólnopolski Konkurs z cyklu Nowe sytuacje pt. „Ożywienie” dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury jest pierwszą tego typu próbą wyłonienia utalentowanych twórców. Tegoroczna edycja skierowana była do studentów i absolwentów szkół artystycznych. Otwarta na różnorodne media formuła uczestnictwa ograniczona była jedynie do wiodącego tematu „OŻYWIENIE”.
 
“Codzienność na papierze i jednocześnie ponad literaturą, a nie w niej, tak jakby bez cienia kreacji”.
 
Tak jak język Białoszewskiego w Szumach, zlepach, ciągach “staje się”. Wszystkie neologizmy, zabawne zrosty wyrazów, zdrobnienia itd., są przecież ożywianiem, podnoszeniem (uwznioślaniem – to byłoby za dużo powiedziane) codzienności. Tak sztuka Wasza stała się ożywieniem dzisiejszej codzienności, codzienności która dzisiaj jest trochę nowa: w kontekście wtórnego pojawienia się czegoś, odnośnie ponownego pojawienia się czegoś, a może powtórnego robienia czegoś.
 
Jury konkursu spośród kilkuset nadesłanych prac wyłoniło czterdzieści siedem prac wykonanych przez czterdziestu jeden autorów. Dzisiaj z przyjemnością prezentujemy Państwu wszystkie wybrane i nagrodzone prace w Galerii Apteka Sztuki w Warszawie.
Wysoki poziom tegorocznej edycji utwierdza nas w przekonaniu, że organizowanie i promowanie sztuki wysokiej, tworzonej przez utalentowanych ludzi ma znaczenie, a następne edycje tego konkursu niech będą zachętą dla innych twórców.
 
Zarząd Fundacji

Aktualnie w galerii:

Trwa montaż kolejnej ekspozycji

Skontaktuj się z nami

Godziny otwarcia

Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 17.

Ze względu na liczne wydarzenia, które organizujemy, niektóre dni w miesiącu mogą być wyłączone dla zwiedzających. Jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz mógł/mogła skorzystać z naszej oferty, sugerujemy kontakt telefoniczny, bądź sprawdzenie na fanpage'u planowanych wydarzeń.

Wszystkie organizowane przez nas eventy publiczne znajdziecie Państwo na Facebooku. Zazwyczaj galeria jest wtedy czynna dłużej.

Chcesz skontaktować się mailowo, bądź telefonicznie?

Galeria Apteka Sztuki
Al. Wyzwolenia 3/5
00-572 Warszawa

Sekretariat:
Tel.: +48 22 622 04 21
E-mail (bez spacji): galeria @ aptekasztuki . eu

Możesz też skorzystać z poniższego formularza kontaktowego

Skorzystaj z tego formularza, aby skontaktować się z Zuzanną i sekretariatem.

Zapisz się na newsletter

Copyright © 2021 by Galeria Apteka Sztuki