Galeria Apteka Sztuki

Baner z okazji 150 wystawy jubileuszowej
Ile warte są dla Ciebie wartości? Utwórz zlecenie stałe dla Galerii Apteka Sztuki

Aktualności

W Galerii "Apteka Sztuki"

Sztuka

Wystawy w Galerii "Apteka Sztuki"

Wywiady

Rozmowy o sztuce

ZAZ

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Lab

Laboratorium graficzne

Eventy

Współorganizacja wydarzeń

Kultura

Wydarzenia kulturalne

Media

Piszą o nas

ROZMOWY O SZTUCE

Maciej Rauch. Alien Boy.

Rozmowa Kamy Zboralskiej, autorki i inicjatorki Kompasu Młodej Sztuki z artystą Maciejem Rauchem, poprzedzająca wystawę „Misterium magiczne. Maciej Rauch.”

Zdjęcie Arkadiusza Glegoły
Fot. Maciej Welk

Odważnie przyznaje sobie i innym prawo do pogubienia się w procesie tworzenia nowej formuły rzeczywistości. Do opisu tego procesu używa słów, które w danej chwili odczuwa jako najbardziej naturalne. Zmienia słowa i zwroty, ale nie własne zdanie: jest konsekwentny w eksperymentowaniu.

Nowe formy wyrazu artystycznego łączy z tradycyjnymi. Dąży do prostych i jednoznacznych obrazów w przestrzeni cyfrowej. Podkreśla przy tym współzależność obrazów i tekstów. Daje odbiorcom tyle samo swobody co sobie, bo czym byłby świat sztuki bez eksperymentowania? Z czasem staje się ono gruntem do burzenia przez zbuntowanych następców. Twórczość Arkadiusza Glegoły ukazuje, że burzenie zastanego porządku nie oznacza braku szacunku do pracy twórczej z przeszłości.

JazzState
Fot. Piotr Matey
W swojej miłości do jazzu Karolina Szewc z sukcesem łączy serce z umysłem, organizatorski talent z artystycznym, a przede wszystkim — różne pokolenia twórców, rodzaje muzyki i gatunki sztuki współczesnej. Jazz wybrała na temat pracy dyplomowej z socjologii. Muzyka to także motyw przewodni każdej następnej lub równoległej pracy artystki: edukatorskiej podczas prowadzenia „Poranków jazzowych” w Kinie Muranów, zapoznawania z muzyką dzieci w warszawskim przedszkolu i pracy kuratorskiej. A pasja do poezji i śpiewu zaowocowały napisaniem tekstu dla śpiewanej przez Grażynę Auguścik kompozycji Jarosława Bestera i kontynuacją poetyckiej twórczości.
Skip to content