Poezja | Majowe inspiracje

Start

Strona główna Galerii "Apteka Sztuki"

Aktualności

W Galerii "Apteka Sztuki"

Sztuka

Rozmowy o sztuce i wystawy

ZAZ

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Lab

Laboratorium graficzne

Eventy

Współorganizacja wydarzeń

Poezja

Wieczorki poetyckie

Loga Galerii Apteka Sztuki i Stowarzyszenia Otwarte Drzwi

Wieczorek poetycki: Majowe inspiracje | 24 maja 2019

Wiosnę przywitaliśmy na spotkaniu poetyckim „Majowe inspiracje”. Swoje wiersze zaprezentowali nam Bogusława Autowicz, Andrzej Kalemba, Maciej Stemulak i Jakub Ptaszyński. Pomiędzy wierszami śpiewała Daria Stawrowska. Zaskoczeniem dla wszystkich był Hymn Galerii Apteka Sztuki wykonany przez Jakuba Ptaszyńskiego na pożegnanie kierownika Krzysztofa Pułtoraka.

Katarzyna Ziemińska

Wiersze

Bogusława Autowicz. Wybrańcy bogów. Wtuleni w brokat tego, Co nienazywalne, Wsłuchani w strumienie podszeptów, Odurzeni dreszczem, Tego co nieprzemijalne, Oślepieni blaskiem, Tego co wieczne, Płacą rachunek, Odchodzą wcześnie.
Andrzej Kalemba. Majowe inspiracje. Witaj majowa jutrzenko, Witaj słońce pośród dnia, Witaj kwiecie najśliczniejszy, Witaj ciepło, które trwa, Witaj roso promienista, Płomieniu o przejrzystym tle, Witaj słońce, które świecisz… Nawet poprzez mgłę, Witaj różo, tulipanie, Witajcie pachnące bzy, Ale maju najwierniejszy, Przede wszystkim… Witaj ty!
Maciej Stemulak. Magia pisania. Naiwna trochę ta poezja, niczym zaklęcie czarownika, Co mam na myśli – piszę sobie, a cała reszta nagle znika, Może rzeczywistości nie ma, a co się dzieje – to wrażenie? Najwyższą wartość dzierżą uczucia, które podszyte są zwątpieniem, Czasem mi się zdaje, że coś mi się zdaje, Często sobie myślę, że może wymyślę, Biegam pobożnie dokoła kościoła, Huśtam się na starych dzwonach, Łapię za nogi Pana Boga, i diabła za ogon.
Jakub Ptaszyński. Nokaut. Zabiłem ją. To była osa, Wleciała do autobusu, I szumiała głośniej, Od silnika. Dookoła starcy, Kobiety i dzieci. Najpierw spróbowałem, Otwartą dłonią, Ale była szybsza, Zaczęła błędną trajektorią, Tańczyć na szybie. Zabrałem jej, Życie i żądło, Zwinąwszy szczelnie palce. Dane było mi, Oglądać taniec śmierci, Na planszy szyby, Dany był mi ból, I trucizna, W pięści.

Piosenki

Zdjęcie z wieczorku

Skontaktuj się z nami

Godziny otwarcia

Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 17.

Ze względu na liczne wydarzenia, które organizujemy, niektóre dni w miesiącu mogą być wyłączone dla zwiedzających. Jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz mógł/mogła skorzystać z naszej oferty, sugerujemy kontakt telefoniczny, bądź sprawdzenie na fanpage'u planowanych wydarzeń.

Wszystkie organizowane przez nas eventy publiczne znajdziecie Państwo na Facebooku. Zazwyczaj galeria jest wtedy czynna dłużej.

Chcesz skontaktować się mailowo, bądź telefonicznie?

Galeria Apteka Sztuki
Al. Wyzwolenia 3/5
00-572 Warszawa

Sekretariat:
Tel.: +48 22 622 04 21
E-mail (bez spacji): galeria @ aptekasztuki . eu

Możesz też skorzystać z poniższego formularza kontaktowego

Skorzystaj z tego formularza, aby skontaktować się bezpośrednio z Zuzanną.

Zapisz się na newsletter

Copyright © 2021 by Galeria Apteka Sztuki