Poezja | Czterdzieści i cztery pomiędzy wierszami

Start

Strona główna Galerii Apteka Sztuki

Sztuka

Wystawy w Galerii Apteka Sztuki

ZAZ

Zakład Aktywności Zawodowej

Lab

Laboratorium graficzne

Kawiarnia

Kawiarnia w Galerii Apteka Sztuki

Eventy

Współorganizacja wydarzeń

Poezja

Wieczorki poetyckie

Wieczorek poetycki: Czterdzieści i cztery pomiędzy wierszami | 10 października 2015

Powiało poezją… Dekoracyjnie rozsypane liście i maleńkie lampioniki sprawiły, że klimat wieczorku poetyckiego „Czterdzieści i cztery pomiędzy wierszami” od początku zapowiadał się wyjątkowo. Swoje wiersze zaprezentowało czterech autorów: Karolina Łazicka, Łukasz Matyjasiak, Maciej Stemulak i Jakub Ptaszyński.

Wiersze szczelnie zamknięte na kartkach papieru, jak otwierane fiolki, po przeczytaniu wypełniały salę swoim sensem i pięknem. Jak skrzętnie zbierane lekarstwa, Apteka Sztuki leczyła nas z codziennego zamieszania, pośpiechu i niepokoju.

To był pierwszy wieczorek, o którym usłyszałam w Galerii… W całej historii Galerii nie było tak ciepłych komentarzy i niezwykłych zdjęć… W programie przewidziano losowanie tomików. Tytuł tego spotkania zainspirował mnie do stworzenia całego cyklu spotkań poetyckich: “Między słowem a nutą”…

3 grudnia 2017, Katarzyna Ziemińska

Wiersze

Jakub Ptaszyński. Aleja Wyzwolenia. tutaj, latem na ławkach, pod drzewami ulicznymi, starcy wysiadują, opowieści o boleściach, kręgosłupów stawów, korzonków, o duszy rozmawiają, nieliczni, bo to zbyt śliski temat, zbyt kontrowersyjny, którego kształtu nawet, nie można sobie wyobrazić, a jeśli dusza nawet, przybrałaby, kształt ciała, to większość, starców by go nie polubiła. Pokolenie ludzi, o martwiejących członkach, znosi rozpad, swojej urody, znosi, zgnioty systemów, niezałatane emerytury, patrząc na gołębie, szukają, znaków, siejąc okruszki chleba, po podłogach, chodników.

Komentarze

Magdalena Zofia Gotowicka, 11 października 2015 na Facebook’u:

Bardzo piękny, nastrojowy, miękki wieczór. Wiersze i ich tematyka były tak różnorodne, że trudno byłoby mi odnieść się do nich w tak krótkim komentarzu. To po prostu zaproszenie do czterech osobnych światów. Niektóre „pachniały” wyjątkowo znajomo i uderzyły mnie swoją bliskością, ale to już wiedzą sami autorzy, którym powiedziałam to „na żywca” :). Ogromnie podobał mi się pomysł z wszechobecnymi liśćmi, które w oryginalny sposób rozgrzały chłodne, białe wnętrze.

Dominika Grzeganek, 11 października 2015 na Facebook’u:

Spotkanie z poezją było naprawdę udane, a wnętrze galerii stanowiło dla recytowanych wierszy piękną oprawę wizualną. Wyjątkowe miejsce, wyjątkowi ludzie, wyjątkowe wiersze. Największe wrażenie zrobiły na mnie wiersze Karoliny Łazickiej i Macieja Stemulaka, jednak każdy wiersz miał w sobie coś magicznego. Prosimy więcej takich wydarzeń…

Skontaktuj się z nami

Godziny otwarcia

Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 17.

Ze względu na liczne wydarzenia, które organizujemy, niektóre dni w miesiącu mogą być wyłączone dla zwiedzających. Jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz mógł/mogła skorzystać z naszej oferty, sugerujemy kontakt telefoniczny, bądź sprawdzenie na fanpage'u planowanych wydarzeń.

Wszystkie organizowane przez nas eventy publiczne znajdziecie Państwo na Facebooku. Zazwyczaj galeria jest wtedy czynna dłużej.

Chcesz skontaktować się mailowo, bądź telefonicznie?

Galeria Apteka Sztuki
Al. Wyzwolenia 3/5
00-572 Warszawa

Sekretariat:
Tel.: +48 22 622 04 21
E-mail (bez spacji): galeria @ aptekasztuki . eu

Możesz też skorzystać z poniższego formularza kontaktowego

Skorzystaj z tego formularza, aby skontaktować się bezpośrednio z Kasią i Zuzanną.

Zapisz się na newsletter

Copyright © 2020 by Galeria Apteka Sztuki