Galeria Apteka Sztuki

Baner na wystawę Perspektywy Agnieszki Leszczyńskiej i Doroty Zych-Charaziak
Aktualna wystawa: Perspektywy
dr Doroty Zych-Charaziak i dr Agnieszki Leszczyńskiej
Ile warte są dla Ciebie wartości? Utwórz zlecenie stałe dla Galerii Apteka Sztuki

Aktualności

W Galerii "Apteka Sztuki"

Sztuka

Wystawy w Galerii "Apteka Sztuki"

Wywiady

Rozmowy o sztuce

ZAZ

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Lab

Laboratorium graficzne

Eventy

Współorganizacja wydarzeń

Kultura

Wydarzenia kulturalne

Media

Piszą o nas

Wystawa: Słowa mocy| Anna Olszewska | Lipiec 2022 – Sierpień 2022

O wystawie

Plakat, Anna Olszewska "Słowa mocy"

 

Zapraszamy na wernisaż wystawy dn. 22.07.2022, godz. 18:30.

„Malując zatracam się całkowicie – przez te parę godzin jestem ja i płótno. To podróż w głąb siebie. Za pomocą dłoni, pędzla, szpachelki opowiadam o swoich emocjach. To proces, w którym jestem sama ze sobą. Pasja, pomagająca każdego dnia mieć siłę.
„Słowa mocy” to seria ponad czterdziestu obrazów. Powstała z potrzeby opowiedzenia o mojej drodze przemiany i samouzdrawiania oraz zwrócenia uwagi na to, jak ważne są słowa, których używamy w życiu – każde z nich niesie określoną energię. W obrazach umieściłam tzw. kamienie mocy (plastry agatów), które wzmacniają daną intencję, z jaką obraz był malowany. Wierzę, że kamienie mają moc integracji energii i przekazywania jej wibracji – agat przywraca równowagę w każdym aspekcie życia, zwiększa samoświadomość, sprzyja rozwojowi osobistemu, a dodatkowo poprzez odpowiednio dobraną kolorystykę wzmacnia konkretny obszar życia. Dzięki obrazom – namalowanym energetycznym słowom mocy – chcę pobudzić widza do refleksji, wsłuchania się w głos duszy i poszukania w sobie swoich własnych słów mocy, będących źródłem wewnętrznej siły i rozkwitu.
Obrazy stanowią portale do odkrywania i wzmacniania często zaniedbywanych obszarów życia, ważnych do osiągnięcia pełni szczęścia i zdrowia. Mają zachęcić do wewnętrznej przemiany, rozwoju osobistego, szukania pasji w życiu.” 

Anna Olszewska

Wystawa potrwa od 22.07.2022 do 12.08.2022


 

Patronat medialny: ArtInfo

O artystce

Anna Olszewska maluje pod pseudonimem Hari Om, co oznacza w sanskrycie mantrę, usuwającą wszystkie cierpienia. Ukończyła elektronikę na Politechnice Wrocławskiej. Przez ponad 15 lat związana była zawodowo ze światem mediów i telewizją. Gdy w 2017 roku nagle otrzymała rozpoznanie nieuleczalnego nowotworu krwi – w fazie zaawansowanej – cały czas przeznaczyła na malowanie, skupiając się głównie na sztuce niefiguratywnej. Diagnoza była i jest dla niej okazją do wprowadzania pozytywnych zmian w życiu. Równoległe ukończenie licznych warsztatów malowania intuicyjnego „Vedic Art” i kursu arteterapii otworzyło artystkę na przedstawianie i uwalnianie podświadomych emocji i uczuć. Malowanie „Obrazów duszy”, bo tak je nazywa, stało się formą uzdrawiającej relaksacji. Poprzez obrazy przekazuje energię i wdzięczność za życie. W 2020 roku założyła Fundację Samouzdrawianie, dzięki której propaguje między innymi potęgę arteterapii. Wiele obrazów Anny Olszewskiej znajduje się już w prywatnych zbiorach kolekcjonerów.

Zdjęcia prac

Zdjęcia z ekspozycji

Zdjęcia z wernisażu

Skip to content