Galeria Apteka Sztuki

Baner na wystawę Piasek i skała Katarzyny Januszko
Aktualna wystawa: Piasek i skała Katarzyny Januszko.
Ile warte są dla Ciebie wartości?

Aktualności

W Galerii "Apteka Sztuki"

Sztuka

Wystawy w Galerii "Apteka Sztuki"

Wywiady

Rozmowy o sztuce

ZAZ

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Lab

Laboratorium graficzne

Eventy

Współorganizacja wydarzeń

Kultura

Wydarzenia kulturalne

Media

Piszą o nas

Wystawa: Kanapa z widokiem |
Katarzyna Haber | Wrzesień 2021


O wystawie

Katarzyna Haber – rysowniczka, graficzka, kuratorka, krytyczka sztuki. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, stypendystka ICOMOS IFLA na Uniwersytecie w Yorku, w latach 1999 – 2001 studiowała na wydziale grafiki Europejskiej Akademii Sztuk Pięknych (EASP) pod kierunkiem Ewy Pełki. Od 2003 r. współpracowała jako ilustratorka z magazynami life-stylowymi m.in. Go, Cafe, Marie Claire. W latach 2007-2019 roku związana jako kurator z Galerią „Apteka Sztuki”, a obecnie kurator i koordynator wystaw w Kordegardzie. Galerii Narodowego Centrum Kultury. Kuratowała ponad 160 wystaw prac artystów polskich i zagranicznych. Organizatorka i kuratorka Festiwalu Warszawskich Galerii WarsawByArt. Jej prace pokazywane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (Karma – 2005, Między Nami – 2005, Centrum Kultury Ignis Kolonia – 2006, Teatr Rozmaitości – 2007, Tarczyńska 3 – 2019, Systema Osaka – 2019, Art Market Budapest – 2019, Art Market Budapest – 2020).

Zaproszenie na wernisaż wystawy rysunków Katarzyny Haber jest zarazem zaproszeniem do ukrywanego jeszcze niedawno świata artystki, a także do zmiany perspektywy postrzegania codzienności.
Ten, kto zwykle żyje w pośpiechu być może usiądzie wygodnie, spojrzy spokojnie w ciszę i dostrzeże coś bliskiego, znajomego i… zadziwi się widokiem. A ten, kto woli trwać w chwilowo bezpiecznym bezruchu, być może uniesie wzrok, poczuje zew przestrzeni zza widnokręgu, silną tęsknotę za niewiadomym i… także się zadziwi.
Można też wcale nie zmieniać perspektywy, miejsca i nastroju, pozostać w osiągniętej równowadze, w poczuciu pełni. I patrzeć na szereg obrazów. Rysunki z wystawy KANAPA Z WIDOKIEM zaczną więc niebawem żyć niezależnie własnym życiem, a każdy widz wyniesie z tej wystawy przynajmniej jeden, wyjątkowy dla siebie widok.
Również dosłownie, bo niektóre z prac artystki można w czasie trwania ekspozycji zarezerwować w galerii do swoich kolekcji. Zadziało się tak dwa lata temu, podczas pierwszej odsłony twórczości artystki w Galerii Ta3, kiedy to rolę kuratorki wystawy pełniła Agnieszka Zawisza. Podczas wernisażu w Galerii „Apteka Sztuki” Agnieszka także przywita gości i merytorycznie wprowadzi, wraz z autorką niecodziennych codziennych zapisków, szkicowanych rysikiem i tuszem, w krainę artystycznej i duchowej przygody. Będą żywe rozmowy o Sztuce, wspaniała muzyka na żywo, a dla chętnych… adekwatna do widoku lektura. Jednym słowem: Uczta!

Zdjęcia wybranych prac​

Zdjęcia z oprowadzania kuratorskiego​

Zdjęcia z wernisażu​

Zdjęcia z finisażu​

Skip to content