Sztuka | Kanapa z widokiem

Jesteśmy otwarci

Wystawa: Kanapa z widokiem | Katarzyna Haber | Wrzesień 2021

O wystawie

Katarzyna Haber – rysowniczka, graficzka, kuratorka, krytyczka sztuki. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, stypendystka ICOMOS IFLA na Uniwersytecie w Yorku, w latach 1999 – 2001 studiowała na wydziale grafiki Europejskiej Akademii Sztuk Pięknych (EASP) pod kierunkiem Ewy Pełki. Od 2003 r. współpracowała jako ilustratorka z magazynami life-stylowymi m.in. Go, Cafe, Marie Claire. W latach 2007-2019 roku związana jako kurator z Galerią „Apteka Sztuki”, a obecnie kurator i koordynator wystaw w Kordegardzie. Galerii Narodowego Centrum Kultury. Kuratowała ponad 160 wystaw prac artystów polskich i zagranicznych. Organizatorka i kuratorka Festiwalu Warszawskich Galerii WarsawByArt. Jej prace pokazywane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (Karma – 2005, Między Nami – 2005, Centrum Kultury Ignis Kolonia – 2006, Teatr Rozmaitości – 2007, Tarczyńska 3 – 2019, Systema Osaka – 2019, Art Market Budapest – 2019, Art Market Budapest – 2020).

Zaproszenie na wernisaż wystawy rysunków Katarzyny Haber jest zarazem zaproszeniem do ukrywanego jeszcze niedawno świata artystki, a także do zmiany perspektywy postrzegania codzienności.
Ten, kto zwykle żyje w pośpiechu być może usiądzie wygodnie, spojrzy spokojnie w ciszę i dostrzeże coś bliskiego, znajomego i… zadziwi się widokiem. A ten, kto woli trwać w chwilowo bezpiecznym bezruchu, być może uniesie wzrok, poczuje zew przestrzeni zza widnokręgu, silną tęsknotę za niewiadomym i… także się zadziwi.
Można też wcale nie zmieniać perspektywy, miejsca i nastroju, pozostać w osiągniętej równowadze, w poczuciu pełni. I patrzeć na szereg obrazów. Rysunki z wystawy KANAPA Z WIDOKIEM zaczną więc niebawem żyć niezależnie własnym życiem, a każdy widz wyniesie z tej wystawy przynajmniej jeden, wyjątkowy dla siebie widok.
Również dosłownie, bo niektóre z prac artystki można w czasie trwania ekspozycji zarezerwować w galerii do swoich kolekcji. Zadziało się tak dwa lata temu, podczas pierwszej odsłony twórczości artystki w Galerii Ta3, kiedy to rolę kuratorki wystawy pełniła Agnieszka Zawisza. Podczas wernisażu w Galerii “Apteka Sztuki” Agnieszka także przywita gości i merytorycznie wprowadzi, wraz z autorką niecodziennych codziennych zapisków, szkicowanych rysikiem i tuszem, w krainę artystycznej i duchowej przygody. Będą żywe rozmowy o Sztuce, wspaniała muzyka na żywo, a dla chętnych… adekwatna do widoku lektura. Jednym słowem: Uczta!

Zdjęcia wybranych prac

Zdjęcia z oprowadzania kuratorskiego

Zdjęcia z wernisażu

Zdjęcia z finisażu

Skontaktuj się z nami

Godziny otwarcia

Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 17.

Ze względu na liczne wydarzenia, które organizujemy, niektóre dni w miesiącu mogą być wyłączone dla zwiedzających. Jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz mógł/mogła skorzystać z naszej oferty, sugerujemy kontakt telefoniczny, bądź sprawdzenie na fanpage'u planowanych wydarzeń.

Wszystkie organizowane przez nas eventy publiczne znajdziecie Państwo na Facebooku. Zazwyczaj galeria jest wtedy czynna dłużej.

Chcesz skontaktować się mailowo, bądź telefonicznie?

Galeria Apteka Sztuki
Al. Wyzwolenia 3/5
00-572 Warszawa

Sekretariat:
Tel.: +48 22 622 04 21
E-mail (bez spacji): galeria @ aptekasztuki . eu

Możesz też skorzystać z poniższego formularza kontaktowego

Skorzystaj z tego formularza, aby skontaktować się bezpośrednio z Zuzanną i Magdą.

Zapisz się na newsletter

Copyright © 2021 by Galeria Apteka Sztuki