Sztuka | Ewenement

Jesteśmy otwarci

Wystawa: Ewenement | Ewa Cieniak | Październik–Listopad 2020

O wystawie

Tytułowy EWENEMENT to instalacja na fotelu bujanym „BEZTWARZ”. Jest to jedna z niewielu moich prac, która nie jest portretem. Gdy powstawała, żegnałam się właśnie z bliską osobą. Fotel i przepływające przez niego włókna są symbolem przemijania i zamiany tego, co obecne, w to, co staje się przeszłością i wspomnieniem.

Wystawa prezentuje prace powstałe w przeciągu ostatniego roku. Haft traktuję bardzo elastycznie, nadając mu różne formy: malarską, graficzną, rzeźbiarską, a nawet filmu animowanego, którego premiera odbędzie się podczas wernisażu. Film zyskał aprobatę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, i został sfinansowany ze środków stypendialnych „Kultura w sieci”.

Stale eksperymentuję z materią nici, a tym, co łączy moje poszukiwania jest człowiek, jego twarz i emocje. Potrzebuję dużo czasu i równie wiele prób, żeby dotrzeć do sedna interesującego mnie tematu, dlatego pracuję seriami.

Na wystawie będzie można obejrzeć prace z serii CHANUKAH, KRZESŁA EMOCJI, DZIADY, BLACK, PLAN AMERYKAŃSKI oraz DRZEWO GENEALOGICZNE.

Zdjęcia prac

Skontaktuj się z nami

Godziny otwarcia

Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 17.

Ze względu na liczne wydarzenia, które organizujemy, niektóre dni w miesiącu mogą być wyłączone dla zwiedzających. Jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz mógł/mogła skorzystać z naszej oferty, sugerujemy kontakt telefoniczny, bądź sprawdzenie na fanpage'u planowanych wydarzeń.

Wszystkie organizowane przez nas eventy publiczne znajdziecie Państwo na Facebooku. Zazwyczaj galeria jest wtedy czynna dłużej.

Chcesz skontaktować się mailowo, bądź telefonicznie?

Galeria Apteka Sztuki
Al. Wyzwolenia 3/5
00-572 Warszawa

Sekretariat:
Tel.: +48 22 622 04 21
E-mail (bez spacji): galeria @ aptekasztuki . eu

Możesz też skorzystać z poniższego formularza kontaktowego

Skorzystaj z tego formularza, aby skontaktować się bezpośrednio z Zuzanną i Magdą.

Zapisz się na newsletter

Copyright © 2021 by Galeria Apteka Sztuki