Galeria Apteka Sztuki

Baner na wystawę Perspektywy Agnieszki Leszczyńskiej i Doroty Zych-Charaziak
Aktualna wystawa: Perspektywy
dr Doroty Zych-Charaziak i dr Agnieszki Leszczyńskiej
Ile warte są dla Ciebie wartości? Utwórz zlecenie stałe dla Galerii Apteka Sztuki

Aktualności

W Galerii "Apteka Sztuki"

Sztuka

Wystawy w Galerii "Apteka Sztuki"

Wywiady

Rozmowy o sztuce

ZAZ

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Lab

Laboratorium graficzne

Eventy

Współorganizacja wydarzeń

Kultura

Wydarzenia kulturalne

Media

Piszą o nas

Wystawa: Ewenement | Ewa Cieniak | Październik–Listopad 2020​


O wystawie

Tytułowy EWENEMENT to instalacja na fotelu bujanym „BEZTWARZ”. Jest to jedna z niewielu moich prac, która nie jest portretem. Gdy powstawała, żegnałam się właśnie z bliską osobą. Fotel i przepływające przez niego włókna są symbolem przemijania i zamiany tego, co obecne, w to, co staje się przeszłością i wspomnieniem.

Wystawa prezentuje prace powstałe w przeciągu ostatniego roku. Haft traktuję bardzo elastycznie, nadając mu różne formy: malarską, graficzną, rzeźbiarską, a nawet filmu animowanego, którego premiera odbędzie się podczas wernisażu. Film zyskał aprobatę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, i został sfinansowany ze środków stypendialnych „Kultura w sieci”.

Stale eksperymentuję z materią nici, a tym, co łączy moje poszukiwania jest człowiek, jego twarz i emocje. Potrzebuję dużo czasu i równie wiele prób, żeby dotrzeć do sedna interesującego mnie tematu, dlatego pracuję seriami.

Na wystawie będzie można obejrzeć prace z serii CHANUKAH, KRZESŁA EMOCJI, DZIADY, BLACK, PLAN AMERYKAŃSKI oraz DRZEWO GENEALOGICZNE.

Zdjęcia prac

Skip to content