Sztuka | 127 082 km

Start

Strona główna Galerii "Apteka Sztuki"

Aktualności

W Galerii "Apteka Sztuki"

Sztuka

Rozmowy o sztuce i wystawy

ZAZ

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Lab

Laboratorium graficzne

Eventy

Współorganizacja wydarzeń

Poezja

Wieczorki poetyckie

Loga Galerii Apteka Sztuki i Stowarzyszenia Otwarte Drzwi

Wystawa: 127 082 km | Filip Wierzbicki-Nowak | Wrzesień 2020

O wystawie

Wystawa i jej tytuł nawiązują do pewnego etapu związanego z upływającym czasem oraz jego przesunięciem podczas izolacji społecznej. Prezentowane prace są rodzajem dziennika przypominającego minione wydarzenia. Używając własnego alfabetu i symboliki, tworzę mapę mentalną myśli. Rezultatem są nakładające się na siebie warstwy znaczeniowe, składające się z lustrzanych obrazów i rysunków. W pracach poruszam wątki autobiograficzne, związane z nieobecnością i samotnością, które wpływają na proces kształtowania się mojej tożsamości oraz tego co na nią wpływa.

Moje obrazy są budowane warstwami, będącymi kolekcją wspomnień, którą czyta się fragmentami. Na wspomnienia z dzieciństwa nakładają się aktualne wydarzenia. Całość wyłania się pod postacią wibrujących materii, gęstej sieci powiązań, wątków i symboli. Jest to korelacja problemów, które zaprzątają mój umysł, które wciąż wibrują, ulegając erozji, zatarciu. Lustro w moich obrazach warstwowych jest przestrzenią dla widza. Obrazy, wciąż absorbują nowe sytuacje, stając się nośnikami kolejnych wspomnień. Pozwalają na przyjęcie wielu punktów widzenia. Jest to dla mnie istotne, ponieważ problemy przed którymi stajemy na co dzień też wymagają różnego punktu spojrzenia, odpowiedniej perspektywy. Niekiedy wymagają czasu na podjęcie decyzji. Ta refleksja o czasie, może być nowym doświadczeniem w jakim kierunku podążamy.

Filip Wierzbicki-Nowak

Zdjęcia prac

Zdjęcia z wernisażu

Skontaktuj się z nami

Godziny otwarcia

Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 17.

Ze względu na liczne wydarzenia, które organizujemy, niektóre dni w miesiącu mogą być wyłączone dla zwiedzających. Jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz mógł/mogła skorzystać z naszej oferty, sugerujemy kontakt telefoniczny, bądź sprawdzenie na fanpage'u planowanych wydarzeń.

Wszystkie organizowane przez nas eventy publiczne znajdziecie Państwo na Facebooku. Zazwyczaj galeria jest wtedy czynna dłużej.

Chcesz skontaktować się mailowo, bądź telefonicznie?

Galeria Apteka Sztuki
Al. Wyzwolenia 3/5
00-572 Warszawa

Sekretariat:
Tel.: +48 22 622 04 21
E-mail (bez spacji): galeria @ aptekasztuki . eu

Możesz też skorzystać z poniższego formularza kontaktowego

Skorzystaj z tego formularza, aby skontaktować się bezpośrednio z Zuzanną i Magdą.

Zapisz się na newsletter

Copyright © 2021 by Galeria Apteka Sztuki