Poezja | Tajemnice nocy

Start

Strona główna Galerii "Apteka Sztuki"

Aktualności

W Galerii "Apteka Sztuki"

Sztuka

Rozmowy o sztuce i wystawy

ZAZ

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Lab

Laboratorium graficzne

Eventy

Współorganizacja wydarzeń

Poezja

Wieczorki poetyckie

Loga Galerii Apteka Sztuki i Stowarzyszenia Otwarte Drzwi

Wieczorek poetycki: Tajemnice nocy | 28 czerwca 2019

28 czerwca 2019 roku odbył się kolejny wieczorek poetycki „Tajemnice nocy”. Recytowane autorskie wiersze i poezja śpiewana nawiązywały do tematyki onirycznej oraz magii Nocy Świętojańskiej. Na scenie mogliśmy wysłuchać Macieja Stemulaka, Jakuba Ptaszyńskiego, Katarzyny Ziemińskiej, po raz pierwszy zaprezentowała swoją poezję Iwona Cieplikiewicz oraz Joanna Bolimowska. Piosenki pomiędzy wierszami śpiewała Małgorzata Dłużniewska.

Katarzyna Ziemińska

Wiersze

Joanna Bolimowska. Sen. Szum fal, Pływający na fali statek, Kołysze cię do snu. Śni Ci się, Że stajesz się piratem, Walczysz ze złymi, Bronisz cały świat. Budzisz się ze snu, Przestraszona i z krzykiem, Biegnie do ciebie mama, Usiadła koło łóżka i powiedziała, Że miałaś tylko sen, Przytuliła cię i przy mamie usnęłaś...
Iwona Cieplikiewicz. Gwiazdy. Zamykam rolety, Jest noc, Czuję wszechogarniającą ciemność, Oddaję swój ciężar materacowi łoża, Otwieram szeroko oczy, Widzę fluorescencyjną Drogę Mleczną, Oddycham, Tak to mój sufit świeci, I bawi mnie, Uśmiecham się, Czas... Zamykam spokojnie powieki, Odpoczynek nocny.
Katarzyna Ziemińska. Noc Świętojańska. Weszłam sama do lasu, Bogini Sobótki, Zostawiła srebrne ślady, Na omszałej ścieżce, Zapach macierzanki, I wilgotna ciemność, Wśród konarów iskierki, Robaczków świętojańskich, Nie ja pierwsza tej nocy, Złamałam samotność, W bagiennym półmroku, Rozkwitł kwiat paproci, Nie uchwycę w słowach, Nieziemskiego piękna, Nie przeleję na papier, Albatrosowej bieli, Ten kwiat był jak wiersz, Tylko krótką chwilą, Jednak pełną pewności, Że Miłość istnieje.

Piosenki

Skontaktuj się z nami

Godziny otwarcia

Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 17.

Ze względu na liczne wydarzenia, które organizujemy, niektóre dni w miesiącu mogą być wyłączone dla zwiedzających. Jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz mógł/mogła skorzystać z naszej oferty, sugerujemy kontakt telefoniczny, bądź sprawdzenie na fanpage'u planowanych wydarzeń.

Wszystkie organizowane przez nas eventy publiczne znajdziecie Państwo na Facebooku. Zazwyczaj galeria jest wtedy czynna dłużej.

Chcesz skontaktować się mailowo, bądź telefonicznie?

Galeria Apteka Sztuki
Al. Wyzwolenia 3/5
00-572 Warszawa

Sekretariat:
Tel.: +48 22 622 04 21
E-mail (bez spacji): galeria @ aptekasztuki . eu

Możesz też skorzystać z poniższego formularza kontaktowego

Skorzystaj z tego formularza, aby skontaktować się bezpośrednio z Zuzanną.

Zapisz się na newsletter

Copyright © 2021 by Galeria Apteka Sztuki