Galeria Apteka Sztuki

Baner na wystawę Piasek i skała Katarzyny Januszko
Aktualna wystawa: Piasek i skała Katarzyny Januszko.
Ile warte są dla Ciebie wartości?

Aktualności

W Galerii "Apteka Sztuki"

Sztuka

Wystawy w Galerii "Apteka Sztuki"

Wywiady

Rozmowy o sztuce

ZAZ

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Lab

Laboratorium graficzne

Eventy

Współorganizacja wydarzeń

Kultura

Wydarzenia kulturalne

Media

Piszą o nas

Wieczorek poetycki: Tajemnice nocy |
28 czerwca 2019

28 czerwca 2019 roku odbył się kolejny wieczorek poetycki „Tajemnice nocy”. Recytowane autorskie wiersze i poezja śpiewana nawiązywały do tematyki onirycznej oraz magii Nocy Świętojańskiej. Na scenie mogliśmy wysłuchać Macieja Stemulaka, Jakuba Ptaszyńskiego, Katarzyny Ziemińskiej, po raz pierwszy zaprezentowała swoją poezję Iwona Cieplikiewicz oraz Joanna Bolimowska. Piosenki pomiędzy wierszami śpiewała Małgorzata Dłużniewska.

Katarzyna Ziemińska

Wiersze

Joanna Bolimowska. Sen. Szum fal, Pływający na fali statek, Kołysze cię do snu. Śni Ci się, Że stajesz się piratem, Walczysz ze złymi, Bronisz cały świat. Budzisz się ze snu, Przestraszona i z krzykiem, Biegnie do ciebie mama, Usiadła koło łóżka i powiedziała, Że miałaś tylko sen, Przytuliła cię i przy mamie usnęłaś...
Iwona Cieplikiewicz. Gwiazdy. Zamykam rolety, Jest noc, Czuję wszechogarniającą ciemność, Oddaję swój ciężar materacowi łoża, Otwieram szeroko oczy, Widzę fluorescencyjną Drogę Mleczną, Oddycham, Tak to mój sufit świeci, I bawi mnie, Uśmiecham się, Czas... Zamykam spokojnie powieki, Odpoczynek nocny.
Katarzyna Ziemińska. Noc Świętojańska. Weszłam sama do lasu, Bogini Sobótki, Zostawiła srebrne ślady, Na omszałej ścieżce, Zapach macierzanki, I wilgotna ciemność, Wśród konarów iskierki, Robaczków świętojańskich, Nie ja pierwsza tej nocy, Złamałam samotność, W bagiennym półmroku, Rozkwitł kwiat paproci, Nie uchwycę w słowach, Nieziemskiego piękna, Nie przeleję na papier, Albatrosowej bieli, Ten kwiat był jak wiersz, Tylko krótką chwilą, Jednak pełną pewności, Że Miłość istnieje.
Skip to content