Poezja | Mikołajki poetyckie

Jesteśmy otwarci

Wieczorek poetycki: Mikołajki poetyckie | 7 grudnia 2018

W grudniu 2018 roku w Galeii Apteka Sztuki odbyły się Mikołajki Poetyckie. Był to bardzo ciepły wieczór pełen poezji i muzyki na żywo. Swoje wiersze zaprezentowała nam Iwona Wiktorska, Katarzyna Ziemińska, Jakub Ptaszyński, Maciej Stemulak i Piotr Szot. Pomiędzy wierszami zaśpiewała Małgorzata Dłużniewska, obdarzona niezwykłym głosem i talentem muzycznym. Aby wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój wykonała najpierw piosenkę “Przy choince”. Jest autorką tekstu, muzykę skomponował dla niej Mateusz Wiśniewski. Wiersze wybrane na ten wieczór były dla nas niespodzianką i ciekawym prezentem świątecznym.

Katarzyna Ziemińska

Wiersze

Katarzyna Ziemińska. Zakopana w zaspie. Śnieg, Zakopana w zaspie, Czuję płomień własnego serca, Może mam się odwrócić, I odszukać ciepło, Kasztanowych przyjaźni, Może ktoś na mnie czeka, I trzeba się odnaleźć, Przeprosić, podziękować... Śnieg, Czysty jak nieśmiałość, Płonącego serca…
Maciej Stemulak, Proporcje. Trochę balu, trochę żalu trochę bólu Namiętności i czułości pół na pół Ciut zazdrości Łyk szaleństwa Garść rozumu A na co dzień góra – dół góra – dół... A od święta do kościoła do muzeum na wystawę pójść na plotki potem z kimś gdzieś na kawę I kolory różne nosić by się nie bać Gdy jest nudno nie udawać tylko ziewać Pić to życie łyk za łykiem lecz ze smakiem i odchodzić w swoim czasie kreśląc znaki

Piosenki

Zdjęcia z wieczorku

Skontaktuj się z nami

Godziny otwarcia

Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 17.

Ze względu na liczne wydarzenia, które organizujemy, niektóre dni w miesiącu mogą być wyłączone dla zwiedzających. Jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz mógł/mogła skorzystać z naszej oferty, sugerujemy kontakt telefoniczny, bądź sprawdzenie na fanpage'u planowanych wydarzeń.

Wszystkie organizowane przez nas eventy publiczne znajdziecie Państwo na Facebooku. Zazwyczaj galeria jest wtedy czynna dłużej.

Chcesz skontaktować się mailowo, bądź telefonicznie?

Galeria Apteka Sztuki
Al. Wyzwolenia 3/5
00-572 Warszawa

Sekretariat:
Tel.: +48 22 622 04 21
E-mail (bez spacji): galeria @ aptekasztuki . eu

Copyright © 2022 by Galeria "Apteka Sztuki"