Poezja | Między słowem, a nutą

Start

Strona główna Galerii Apteka Sztuki

Sztuka

Wystawy w Galerii Apteka Sztuki

ZAZ

Zakład Aktywności Zawodowej

Lab

Laboratorium graficzne

Kawiarnia

Kawiarnia w Galerii Apteka Sztuki

Eventy

Współorganizacja wydarzeń

Poezja

Wieczorki poetyckie

Wieczorek poetycki: Między słowem, a nutą | 15 października 2016

W październiku 2016 roku odbył się kolejny wieczorek poetycki „Między słowem a nutą”. Jesienny nastój i jesienne wiersze, poszukiwanie samego siebie w otaczającej nas rzeczywistości… Jednak to spotkanie było inne niż wszystkie. Dzięki fundacji „Harmonia” mogliśmy ugościć w Galerii uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz. Zachwyciły nas nastrojowe utwory grane na skrzypcach i na klarnecie. Takiego wieczorku jeszcze w Galerii nie było!

Katarzyna Ziemińska

Wiersze

Katarzyna Ziemińska. Słodkie słówka. Przezroczysta zebra, Na przejściu dla pieszych, Czarna źrenica, Na lśniącej gałce, Czarna kawa, Z białą galaktyką śmietanki, Czarne niebo, Ze śnieżną konturówką gór, Morze Czarne, Z mlecznym żaglem nadziei... Och, ludzie uwielbiają, Takie słodkie słówka, Rozciapciują na języku, Zgrabny rymik, jędrny wersik, Przeżuwają swój intelekt, Delektując się wybrzmieniem, Oczywistej pointy, Tylko na co komu w grobie, Lśniąca gałka, Nakarmiona banialukiem, Wartkich wierszy? Czarno na białym? Szary chodnik, szary kot, Szary człowiek, szary blok, Tęczowy szkic przyszłości, Dla dzieci, dla ludzkości... Ktoś płakał tuż obok, Przeoczyłam ten ból, A może te łzy tak blisko, I ciepły, ludzki gest, Są zawsze najważniejsze?
Jakub Ptaszyński. Amator. szukałem cichego miejsca w mieście, szukałem w kościele, było jej trochę, takiej co rośnie, ale tramwaje, kroki, kaszel, światła, były jak, kłótnia, szukałem w piwnicy, ale tam ponuro, duszno, zimniej, i słychać, czyjeś pobyty, nad sklepieniem, szukałem na cmentarzu, może pod powieką grobu, mają spokój, ale cmentarz, jest przy ulicy, przez którą przemykają, motory, niektóre wściekłe, aż drżą, wibrują, pokrywy, z lastriko, kamienia, marmuru, gdzie jest to, milczące miejsce, gdzie to złoto.

Skontaktuj się z nami

Godziny otwarcia

Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 17.

Ze względu na liczne wydarzenia, które organizujemy, niektóre dni w miesiącu mogą być wyłączone dla zwiedzających. Jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz mógł/mogła skorzystać z naszej oferty, sugerujemy kontakt telefoniczny, bądź sprawdzenie na fanpage'u planowanych wydarzeń.

Wszystkie organizowane przez nas eventy publiczne znajdziecie Państwo na Facebooku. Zazwyczaj galeria jest wtedy czynna dłużej.

Chcesz skontaktować się mailowo, bądź telefonicznie?

Galeria Apteka Sztuki
Al. Wyzwolenia 3/5
00-572 Warszawa

Sekretariat:
Tel.: +48 22 622 04 21
E-mail (bez spacji): galeria @ aptekasztuki . eu

Możesz też skorzystać z poniższego formularza kontaktowego

Skorzystaj z tego formularza, aby skontaktować się bezpośrednio z Kasią i Zuzanną.

Zapisz się na newsletter

Copyright © 2020 by Galeria Apteka Sztuki