Poezja | Poezją do serca

Start

Strona główna Galerii "Apteka Sztuki"

Aktualności

W Galerii "Apteka Sztuki"

Sztuka

Rozmowy o sztuce i wystawy

ZAZ

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Lab

Laboratorium graficzne

Eventy

Współorganizacja wydarzeń

Poezja

Wieczorki poetyckie

Loga Galerii Apteka Sztuki i Stowarzyszenia Otwarte Drzwi

Wieczorek poetycki: Poezją do serca | 15 lutego 2019

W lutym 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie poetyckie zatytułowane „Poezją do serca”, oczywiście związane tematem z Walentynkami… Wysłuchaliśmy wierszy Iwony Wiktorskiej, Piotra Szota, Jakuba Ptaszyńskiego, Katarzyny Ziemińskiej i Macieja Stemulaka, który zachwycił publiczność utworem „Kac Ordonki”. Wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu Małgorzaty Dłużniewskiej i Beaty Wilguckiej „Miłość to wieczna tęsknota” – to fragment jednej z piosenek znanej polskiej wokalistki Kory. Ten wieczorek sprawił, że miłość stała się bliższa spełnieniu i treści każdego naszego codziennego dnia…

Katarzyna Ziemińska

Wiersze

Jakub Ptaszyński. Paper romance. ona mieszka, zbyt daleko, ona niewierząca, w sens moich, miłosnych listów, ona wie lepiej, że to pułapka na uczucie, albo uczulenie, i, żeby nie bolało, trzeba nacierać, chwastem, który rodzi Ziemia. Ona wie lepiej, że nawet Bóg, nie jest nasz wspólny. Mój język, pamięta, smak jej skóry, i przez chwilę był, słony, obecnie spoczywa, bezczynny, opuszczony, martwiejący, zamknięty, za zwartymi, szeregami, zębów.
Katarzyna Ziemińska. Nie cofaj się już. Nie możesz być jedyny, Bo gdy odejdziesz, Zabierzesz z mojego drzewa, Najbardziej kruchy liść, Lecz jeśli będziesz, Dotknij mnie i odkryj, Nie cofaj się już.
Maciej Stemulak, Kac Ordonki. Miłość ci wszystko wypaczy Co sztywne to ci poluzuje Naiwność musi się baczyć Nikt za nic ci nie podziękuje Choćbyś się upił z rozpaczy I sięgnąłbyś wtedy dna Wiarą nie będę cię raczyć Że miłość mój miły to ja Miłość ci wszystko wypatrzy Na głos twój sekret wypowie Choć nigdy nic nie zobaczy To jednak o wszystkim się dowie Choćbyś się głupio tłumaczył Ze zdrady, przesady i niedomówień Życie to przecież teatrzyk A ja za sznurki pociągać lubię Miłość ci ran nie opatrzy Marzenia zamieni w zły sen Tamto ci tak wytłumaczy Kochanie to był tylko seks Choćbyś czułością mnie skubał I tłumił pretensji wrzask zamienię w ponury rytuał to kłamstwo co łączy nas Na miłość tak miło się patrzy Choć ona tak wiele kosztuje Poświęceń, wyrzeczeń i pracy Stan konta ci wyzeruje Choćbyś we śnie diabła zobaczył Nie będę już przy tobie spać Z miłością odmówię modlitwę Jak na mitingu AA

Piosenki

Zdjęcie z wieczorku

Skontaktuj się z nami

Godziny otwarcia

Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 17.

Ze względu na liczne wydarzenia, które organizujemy, niektóre dni w miesiącu mogą być wyłączone dla zwiedzających. Jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz mógł/mogła skorzystać z naszej oferty, sugerujemy kontakt telefoniczny, bądź sprawdzenie na fanpage'u planowanych wydarzeń.

Wszystkie organizowane przez nas eventy publiczne znajdziecie Państwo na Facebooku. Zazwyczaj galeria jest wtedy czynna dłużej.

Chcesz skontaktować się mailowo, bądź telefonicznie?

Galeria Apteka Sztuki
Al. Wyzwolenia 3/5
00-572 Warszawa

Sekretariat:
Tel.: +48 22 622 04 21
E-mail (bez spacji): galeria @ aptekasztuki . eu

Możesz też skorzystać z poniższego formularza kontaktowego

Skorzystaj z tego formularza, aby skontaktować się bezpośrednio z Zuzanną.

Zapisz się na newsletter

Copyright © 2021 by Galeria Apteka Sztuki